نیمه راه(هفته20)

سلام به عزیز دلم.فرشته کوچولوی مهربونم که هرروز با تکون های کوچولوش شادی رو برام به ارمغان میاره .عزیزکم هرروز صبح به عشق اون ضربه های کوچولویی که تو میزنی چشمامو باز میکنم ودستم رو روی دلم میذارم وبهت سلام میدم.تازه تو این دوهفته ای که شروع کردی به ضربه زدن وتکون خوردن دارم باور میکنم که تو یه موجودزنده کوچولویی که تو وجودم داری رشد میکنی والان تازه دارم با ذره ذره وجودم بودنت رو حس میکنم وهیچ حسی قشنگ تر از این نیست.یه حسی که نمیتونم به قلم بیارم وبرات توضیح بدم .فقط اینو بهت بگم که با هر ضربه دلم میلرزه وقندتودلم آب میشه وبرای دیدنت وبه اغوش کشیدنت من رو مشتاق تر میکنه.

n76cukbtem5yrlts3z4.jpg

هفته ٢٠رو تموم کردیم عزیزم یعنی به نیمه راه رسیدیم باورت میشه؟؟؟ من که اصلا باور نمیکنم که نصف راه رو با تو گذروندم از۴٠تا ٢٠تاش گذشت .... وااااای داریم نزدیک میشیم من که از الان دارم روزشماری میکنم.اینقدرکوچولوی خوب وبی آزاری هستی که سختی این دوران رو برای من خیلی کم کردی به اندازه ای که متوجه گذشتن زمان نشدم والان اصلا باور نمی کنم که نصف راه رو رفته باشیم..  

حالا میخوام از این هفته واز قدوقواره ات بنویسم فرشته نصفه نیمه من

هفته 20 بارداری

کودک شما چگونه تغییر می کند؟

وزن کودک شما به 320 گرم رسیده است. طول بدن او نیز از فرق سر تا باسن برابر 16.5 سانتی متر و از فرق سر تا پاشنه پا به صورت کشیده و صاف حدود 25 سانتی متر است. (در بیست هفته اول طول بدن کودک را از سر تا باسن محاسبه می کنیم. بعد از آن طول بدن او را از سر تا نوک انگشتان پا محاسبه می کنیم. زیرا در بیست هفته اول پاهای کودک خمیده شده و در مقابل نیم تنه بالایی او قرار گرفته اند و به سختی می توان طول آنها را اندازه گرفت).
یک ماده چرب و سفید رنگ بنام ورنیکس تمام بدن کودک را می پوشاند تا از پوست او در مدت طولانی غوطه ور بودن در مایع آمنیوتیک محافظت کند. این پوشش نرم و لیز حرکت کودک در مجرای زایمان را نیز آسان تر می کند.
عمل بلعیدن توسط کودک بیشتر انجام می شود که یک تمرین خوب برای دستگاه گوارش او است. او مکونیوم نیز تولید می کند که یک ماده چسبنده و سیاهرنگ است و مخلوطی از سلولهای مرده ترشحات دستگاه هاضمه و همچنین مایع آمنیوتیک بلعیده شده می باشد. این ماده در روده های او جمع می شود و در اولین مدفوع او پس از تولد از بدنش خارج می شود (البته بندرت برخی از کودکان این ماده را در رحم یا در طول زایمان دفع می کنند).

rze0zjbfyu78u7zerk.jpg

شما چگونه تغییر می کنید؟

 نیمی از راه گذشته است؛ تبریک! اکنون قسمت بالایی رحم در کنار ناف شما قرار دارد و احتمالا وزن شما حدود 4.5 کیلوگرم اضافه شده است. از این به بعد ممکن است هر هفته حدود نیم کیلوگرم وزن اضافه کنید. (اگر حاملگی را با لاغری و کسر وزن آغاز کرده اید شاید لازم باشید که کمی بیشتر وزن اضافه کنید. اگر هم حاملگی را در حالتی که اضافه وزن داشته اید آغاز کرده اید شاید کمی کمتر وزن اضافه کنید). اطمینان حاصل کنید که آهن به میزان کافی مصرف می کنید، زیرا این ماده بطور عمده در تولید هموگلوبین نقش دارد (هموگلوبینها بخشی از گلبولهای قرمز خون هستند که اکسیژن را در بدن شما جابجا می کنند). در دوران حاملگی بدن شما به مقدار بیشتری آهن نیاز دارد تا بتواند کودک در حال رشد شما، جفت و افزایش حجم خون خود شما را تامین کند. غذاهای سرشار از آهن که می توانید مصرف کنید شامل گوشت قرمز، گوشت مرغ، گوشت ماهی، تخم مرغ، عدس و دیگر حبوبات، اسفناج و غلاتی که با آهن غنی شده اند، هستند.

/ 6 نظر / 37 بازدید
الهام

لیلا جونییییییی مبارکه..... نصف راه رو اومدی... چشم به هم بزاری نصفه دوم هم تموم میشه.... قربون فندوقی بشمممممم[ماچ]

سمیه

ليلا جونم انشاالله كه به زودي اين فندوقي رو به دنيا مياري [قلب][ماچ]

ندا

به زودی فرشته کوچولو رو بگیری بغلت خانمی

باران

با سلام الحمدالله و خدا رو هزار مرتبه شکر که تا اینجا رو به راحتی پشته سر گذاشتی ایشالله از این به بعد هم با راحتی و سلامتی خودت و گل پسرت سپری بشه [گل][ماچ]

رویا

الهیییییییییییییییی خاله قربون هفته بیستش بشه که این همه آروم و آقا گذرونده و مامیشو اذیت نکرده ایشاالله نی نی منم آروم م ماه باشه مثل تو عزیزم لیلا جون امیدوارم 20 هفته آینده رو هم مثل 20 هفته قبل به آرومی بگذرونی [گل][گل][گل][قلب][قلب][قلب][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ]

مینا

سلام عشق خاله.... پسر گل.... خوبی قشنگم... وای یادش بخیر اونروزی که مامنت اومد گفت فندوقی اومده تو دلش.... قربون پسر برم چقدر زود 20 هفته ات تموم شده البته الان که دارم برات می نویسم 22 هفته هستی... خیلی اقایی... می دونی که عزیز همه هستی همه دوست دارن ببینن فندوقی ما چه شکلی؟ و چه جوری می خنده.... قربون اون خنده هات برم که بازم داری بهمون می خندی... آفرین پسر همیشه آروم باش برای مامانت... مامانی خیلی زحمتت رو کشیده و هر روزلحظه شماری می کنه برای دیدنت.... تا حالا چند تا لباس برات خریده خدا می دونه... هی می ره بیرون اینو برای گل پسر می خره اونو می خره....آخخخخخ دلم ضعف رفت.. امیدوارم سالم باشی و بتونم تو روز اول تولدت بیام به دیدنت و چشمم روشن بشه به دیدن شما گل پسر[ماچ][ماچ][ماچ]